Čištění koberců

Zašlete nám nezávaznou poptávku

Čištění koberců Praha

Naše úklidová firma Cleanplace nabízí spolehlivou službu extrakčního strojového čištění koberců různých druhů. Zaměřujeme se jak na čištění koberců v domácnostech, tak i na rozlehlejší kobercové plochy, například ve firmách či v administrativních budovách.

Čištění koberců

v domácnostech

Čištění koberců

ve firmách

Čištění koberců

v administrativních budovách

Proč pravidelně čistit koberce

Koberce mají navzdory trendům v interiérovém designu stále své nezastupitelné místo v našich domovech. Místnost zútulní a zvýší tepelný komfort. Současně fungují jako kvalitní tepelná i hluková izolace. Je nutné jim však věnovat adekvátní péči.

Čištění koberců má v první řadě estetický účinek: Oživíte tím barvu a vrátíte svému koberci pěkný vzhled, případně zlikvidujete i nežádoucí skvrny.

Pravidelné čištění koberců má však i jiné benefity. Zajistíte si tím především zdravější prostředí u vás doma. Díky čištění snadno zlikvidujete případné roztoče. Likvidací prachu zároveň ulevíte citlivým jedincům s alergií.

Dbát na čištění koberce by jednoznačně měli i rodiny s malými dětmi a majitelé domácích mazlíčků.

Jak čistit koberce

Koberce můžete samozřejmě čistit i ručně. Je to ale nadměrně namáhavé. Mnohem více se vám vyplatí čištění strojové.

Ruční čištění navíc pro řadu koberců vůbec vhodné není. Typicky se nedoporučuje pro koberce s vysokým vlasem. Ručně se nebudete schopni dostat až ke kořeni vlasu a provést tak skutečně důkladné odstranění všech nečistot.

Je nutné mít i na paměti, že koberec je potřeba pro skutečně důkladné vyčištění nejen vyluxovat, ale také vyčistit tzv. mokrou cestou. Jinak se tato technologie nazývá též extrakční čištění koberce. Probíhá tak, že se pod tlakem do koberce vstřikuje vlažná voda společně s čisticím prostředkem. Tím se nečistoty dokonale rozpustí. Následně je voda odsávána do sběrné nádoby.

Pokud chceme u sebe doma zajistit skutečně zdravější prostředí a vyvarovat se u alergických jedinců možné reakce, musíme na pravidelné čištění koberců dbát nejméně 1x až 2x za rok, případně v domácnosti, kde se kvůli přítomnosti alergika kladou vyšší nároky na čistotu, dokonce až 3x do roka.

Jaké přednosti má strojní čištění koberců

Strojní čištění koberců je především vysoce účinné, poradí si i se zaschlými skvrnami. Vyčistit je možné koberec od biologických skvrn, jako je krev, moč či zvratky, ale také mastných a odolných nečistot.

Jde i o časově nenáročný postup. V případě mokrého čištění se nemusíte obávat ani toho, že by byl koberec dlouhodobě mokrý a musel náročně schnout. Vysavač se jednoduše postará o to, že v koberci zůstane vody jen minimum, schnutí je proto rychlejší.

Na rozdíl od namáhavého ručního drhnutí je strojní čištění jednoduše snadno proveditelné. Vlákna koberce se díky strojnímu čištění mají šanci kvalitně zregenerovat a celý koberec je nejen čistý, ale také příjemně provoněný.

Pokud si navíc vybereme čisticí prostředek s antistatickým efektem, do budoucna tím můžeme efektivně bránit výraznému usazování nečistot v koberci.

Proč si objednat profesionální čištění

Nemáte vysavač vhodný pro mokré čištění, nechcete ho shánět a každoročně se s čištěním koberců trápit? Spolehněte se na profesionální služby. Profesionální strojní čištění koberců je velmi účinnou službou, který se postará o každý váš koberec.

Zejména pokud máte doma koberce dražší, je nutné zodpovědně rozhodnout o tom, jaká technika je pro ně vhodná. Jinak riskujeme i poškození drahého kousku. Mokré čištění například není doporučeno pro koberce vyrobené z přírodních vláken.

Nemusí vás ani nijak trápit to, zda jste si k čištění vybrali vhodné zařízení s adekvátním výkonem a dalšími parametry. O vše se zvládne specializovaná společnost postarat. Za profesionály zůstane jen dokonale čistý koberec, který je stylovou ozdobou každého interiéru.

Stejné zařízení je rovněž použitelné pro tepování pohovek a matrací, které je rovněž nutné pravidelně udržovat v čistotě. Díky profesionálním službám tak snadno vyčistíte nejen koberce, ale i čalounění v celé domácnosti.

Zašlete nám nezávaznou poptávku na čištění koberců

Ceník úklidových prací

NázevPoznámkaCena
Pravidelný úklidza 1 hod.220 Kč
Jednorázový úklidod 15 m2od 1000 Kč
Mytí okenza 1 m2od 7,5 Kč
Čištění žaluziíza 1 m2od 24 Kč
Extrakční čištění kobercůza 1 m2od 14 Kč
Vysáváníza 1 m2od 4 Kč
Parní čištěníza 1 m2od 5 Kč
Dezinfekceza 1 m2od 0,60 Kč

Odkaz na kompletní ceník

Nezávazná objednávka našich služeb

    O jaký druh prostoru máte zájem?
    Pole označená hvězdičkou * jsou povinná

    Lidé hledají:

    Čištění kobercůčištění koberců a čalouněnímokré čištění kobercůčištění koberců Prahacena za čištění koberců